9 Şubat 2010 Salı

ARKADAŞLAR MERHABA!

Sıradışı tasarımcı, grafik sanatçısı Shigeo Fukuda'yı 11 Ocak 2009'da kaybettik. 76 yaşında hayata gözlerini yuman Fukuda'yı daha çok görsel yanılsamayı ustaca kullandığı afiş ve heykel çalışmalarıyla tanıyoruz.

Bu üretken dahiyi anmak ve ona saygımızı sunmak adına bir afiş projesi gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bu bloga ulaşan tüm tasarım öğrencisi arkadaşlar ve değerli meslektaşlarım; lütfen Fukuda ile ilgili tasarlayacağınız afişleri bizlerle paylaşın. Daha sonrasında bu afişlerle bir "anısına" sergisi düzenlemeyi düşünüyoruz. Yeterli sayıya ulaştığımız vakit sergileme ile ilgili detayları şekillendirebiliriz.

Afiş tasarımlarınızı jpeg, pdf, png gibi formatlarda, internet ortamına uygun büyüklükte hazırlayarak, fukudayaselam@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. İşleri blog sitemizde yayınlayacağız; isminizi yazmayı unutmayın. Şimdilik herhangi bir süre sınırlaması koymadık, e-postaların durumuna göre zamanı belirleyecegiz.

Sevgili arkadaşlar bu bir yarışma değil, tamamen gönüllü katılımınızla gerçekleşecek bir proje. Karşılığında herhangi bir ödül bulunmuyor, bilginize. 
Katılımınızı bekliyoruz.

Herkese selam.

Emre DUYGU
Grafik Tasarımcı
DEÜ GSF Grafik Bölümü Öğretim Görevlisi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder